prawo cywilne

Tematy inne, wątki niepasujące do pozostałych działów. Dołącz do dyskusji ;)
Awatar użytkownika
Rajmunda61
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2022, 22:01

prawo cywilne

Post autor: Rajmunda61 »

Powiedzcie mi, jakie prawo zajmuje się nieruchomościami? Możecie mi powiedzieć czy to będzie prawo cywilne czy jakaś inna dziedzina? Zastanawiam się, jakiego prawnik apowinnam szukać, żeby ogarnął mi temat kupna i sprzedaży domu. Zależy mi na tym, żeby umowy były tak skonstruowane, żebym nie wylądowała z deszczu pod rynną. Bardzo boję się takich transakcji. Jesteście w stanie mi kogoś polecić?
kalinkaa20

Re: prawo cywilne

Post autor: kalinkaa20 »

Jeśli szukacie odpowiedniej kancelarii prawnej, to wydaje mi się, że mogę Wam pomóc, a mianowicie sprawdźcie sobie, jak tu https://lawsome.pl/ można wam pomóc. Dla mnie to ktoś pewny i wartościowy, a przede wszystkim osoba, która ma dla mnie sporo doświadczeń. Dlatego może warto poszukać opcji? Co wy na to?
Konrad

Re: prawo cywilne

Post autor: Konrad »

W Polsce, przy opiece naprzemiennej, wysokość alimentów może być dostosowana do tego, jak duży procent czasu dziecko spędza z każdym z rodziców. Jeśli obydwoje rodzice mają podobne możliwości finansowe, są przypadki, gdy alimenty nie są wcale przyznawane. Aby lepiej zrozumieć te zasady, warto zapoznać się z artykułem na https://www.swidnik.pl/jakie-sa-zasady- ... zemiennej/ i ważne jest, aby każda ze stron miała równy udział w utrzymaniu dziecka.
Cezary

Re: prawo cywilne

Post autor: Cezary »

Czasami zdarza się, że alimenty na rodzica stają się nie do udźwignięcia dla ich dzieci ze względu na własne zobowiązania finansowe. W polskim prawie przewidziane są sytuacje, które pozwalają na uniknięcie takiego obciążenia. O warunkach, w jakich można nie płacić alimentów na rodzica, można przeczytać tutaj https://dziendobrypomorze.pl/pl/651_art ... dzica.html i porady prawne w tym zakresie mogą okazać się niezbędne.
ODPOWIEDZ