Jaka forma ogrzewania do domu?

Lubisz majsterkować? Jeśli masz jakiś problem, to śmiało zacznij dyskusję. Pomagamy sobie rozwiązać trapiące nas problemy.
Awatar użytkownika
Stefania66
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2021, 10:29

Jaka forma ogrzewania do domu?

Post autor: Stefania66 »

Wielkimi krokami zbliża się ten czas, kiedy i w naszym regionie trzeba będzie wymienić wszystkie piece węglowe na inną, bardziej ekologiczną formę ogrzewania. Bierzemy pod uwagę kilka rozwiązań, ale tak naprawdę nie możemy się zdecydować na konkretną formę ogrzewania. Był pomysł gazowego, ale przerażają mnie te zapowiedziane ostatnio wzrosty cen. Może pompa ciepła?
Laguna

Re: Jaka forma ogrzewania do domu?

Post autor: Laguna »

Stefaniu, dobrze słyszałaś. Na pewno aktualnie najlepszym wyjściem w kontekście ogrzewania są pompy ciepła. Ja montaż u siebie zleciłam firmie Ventix Serwis. Zweryfikowali aktualny układ pomieszczeń i jakieś parametry, wycenili swoją usługę i sprzęt oraz wskazali termin montażu + gwarancję przeglądów gwarancyjnych i serwisu pogwarancyjnego pompy ciepła (jakbyś chciała poczytać na ten temat to odsyłam Cię pod tę stronę: https://www.ventixserwis.pl/pompa-ciepla-serwis/). Muszę przyznać, że spisali się na medal. Robiłam długo research, aż natrafiłam na ich i zdecydowałam się na ich usługę. Nie popełnij tego błędu co ja, i zleć im montaż i przeglądy pompy ciepła. Na pewno będziesz zadowolona co najmniej tak samo jak ja jestem :)
Marecki

Re: Jaka forma ogrzewania do domu?

Post autor: Marecki »

Dofinansowanie wymiany pieca jest częścią szerszych działań mających na celu poprawę jakości powietrza i redukcję emisji CO2. Właściciele domów i zarządcy nieruchomości, którzy chcą przyczynić się do tych celów, mogą znaleźć istotne informacje o dostępnych formach wsparcia na stronie https://tyna.info.pl/pl/651_artykuly-sp ... pieca.html i jest to ważne zarówno z punktu widzenia ekologicznego, jak i ekonomicznego.
kajaa

Re: Jaka forma ogrzewania do domu?

Post autor: kajaa »

Wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na firmę Stiebel Eltron, ponieważ u nich dostępna jest świetna powietrzna pompa ciepła i nie tylko. Znajdziecie u nich rozwiązania nowoczesne, ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne. Wydaje mi się, że u nich znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.
Dzik

Re: Jaka forma ogrzewania do domu?

Post autor: Dzik »

Wybierając pompę ciepła do domu, ważne jest zrozumienie, że kluczem do sukcesu jest dobranie modelu adekwatnego do specyfiki budynku i indywidualnych potrzeb grzewczych. Na przykład, wielkość pompy powinna być dostosowana do metrażu i izolacji termicznej budynku. O tym, jak prawidłowo dopasować pompę ciepła do konkretnych warunków, można przeczytać na https://faktypilskie.pl/pl/12_biznes/25 ... dynku.html gdzie znajdują się szczegółowe informacje na ten temat.
ODPOWIEDZ