Budowa domu

Lubisz majsterkować? Jeśli masz jakiś problem, to śmiało zacznij dyskusję. Pomagamy sobie rozwiązać trapiące nas problemy.
Fancio

Budowa domu

Post autor: Fancio »

Bardzo lubię takie prace, domowe. Wprawdzie budowę domu zleciłem jednak profesjonalnej firmie, ale sporo prac wykończeniowych robię na własną rękę. Szczególnie że tutaj (mieszkam w Niemczech) usługi są nieco droższe. Dlatego korzystamy z polskich usługodawców, okna zamówiliśmy z firmy http://holzfenster-auspolen.de super, że sprzedają na rynek niemiecki.
Śmieliński

Re: Budowa domu

Post autor: Śmieliński »

A jak budujesz dom, to też myślisz od razu o rozwiązaniach typu panele PV? Moim zdaniem to całkiem fajne rozwiązanie, o którym warto pamiętać jak sie buduje dom. Oszczędności są całkiem wysokie. Szczególnie jak sie sporo prądu używa. Ja mam instalację od https://hymon.pl/ i to całkiem fajne rozwiązanie. No i to największa firma na rynku, więc jakość wykonania i projekt naprawdę dobry.
panna

Re: Budowa domu

Post autor: panna »

To zależy, czy panele PV będą się opłacać. Na razie obmyślamy całą budowę z takim https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-4 projektem w tle, ale kto wie, jak starczy pieniążków, można tak popróbować, ja nie mówię, że nie. A jak wam się nasz wybrany projekcik podoba? Jesteście na tak?
mavile

Re: Budowa domu

Post autor: mavile »

W sumie budowanie jest kosztowne, ale człowiek z remontami, jeśli użyje dobrych materiałów, ma raczej spokój na kilka lat. Stąd wydaje mi się, że dobrze będzie po prostu sprawdzić to, co najlepsze. Oczywiście z czasem czyszczenie czy uszczelnianie komina może się przydać, jak i wymiana podłogi i tak dalej. Jednak wszystko pracuje i się zużywa, wiadomo.
agniecha

Re: Budowa domu

Post autor: agniecha »

Sporo powiedzieliście na temat domów i ja wam może coś od siebie dopowiem. Wydaje mi się, że takie coś jak cegła na ścianę to trend dzisiejszego wieku. Niby idziemy do przodu, ku nowoczesności, ale tak naprawdę wybieramy wciąż rozwiązania stare i znane. Nie powiecie mi, że nie mam racji? Cegła to przeżytek, ale dziś modny.
polaa

Re: Budowa domu

Post autor: polaa »

panna pisze: ↑22 paź 2021, 10:08 To zależy, czy panele PV będą się opłacać. Na razie obmyślamy całą budowę z takim https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-4 projektem w tle, ale kto wie, jak starczy pieniążków, można tak popróbować, ja nie mówię, że nie. A jak wam się nasz wybrany projekcik podoba? Jesteście na tak?
W tej kwestii ja będę mimo wszystko ufała specjalistom. Mam w domu fachowców, to dobiorą dom dla nas idealny ;p . Tylko wyposażenie to już kompletnie moja broszka. Dlatego zastanawiam się też i nad tym, czy takie http://jjstudio.com.pl/charakterystyka- ... drzwiowej/ porady są właściwie do wybierania drzwi. Poradzicie? Nie zapytam moich mężczyzn, bo mnie jeszcze wyśmieją.
qwe

Re: Budowa domu

Post autor: qwe »

Fancio pisze: 17 paź 2021, 10:14 Bardzo lubię takie prace, domowe. Wprawdzie budowę domu zleciłem jednak profesjonalnej firmie, ale sporo prac wykończeniowych robię na własną rękę. Szczególnie że tutaj (mieszkam w Niemczech) usługi są nieco droższe. Dlatego korzystamy z polskich usługodawców, okna zamówiliśmy z firmy http://holzfenster-auspolen.de super, że sprzedają na rynek niemiecki.
Mądrze. Niestety, ale jakościowo niemieckie produkty zawsze były lepiej oceniane, a na pewno czekolada, czy płytki. Jak wy to teraz widzicie, to nie wiem, dawno nie byłam w Niemczech. Wiem jednak, że warto sprawdzić także klamki do drzwi wewnętrznych od polskiej firmy Roltes. Jeśli potrzebujecie, śmiało się decydujcie.
abby

Re: Budowa domu

Post autor: abby »

A jak chodzi o kwestię taką jak budowa domu stargard - to jakiego tutaj polecacie kierownika budowy? Wiecie też chcę postawić dom i potrzebuję kogoś, kto rzetelnie i fachowo wszystkiego dopilnuje, ponieważ ja na tym się nie znam. A druga kwestia to brak czasu.
ODPOWIEDZ